V náročném programu, výhra i nad Rychnovem.

Starší dorost zdolal Rychnov nad Kněžnou 10:1.

vs.

SK PARDUBIČKY - FC SPARTAK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

10 : 1 (5:0)

Branky: 23. a 40. Zelenka, 44. a 84. Havelka, 7. Maršálek, 27. Nepivoda, 66. Pařízek, 75. Dostál, 82. Šebek, 86. Svěrák - 73. Kernal. Rozhodčí: Svědiroh (Májek, Vávra) ŽK: 1:0. Diváků: 45

SESTAVA

Jákl - Nepivoda, Pařízek, Dojčán, Robovský - Tuťálek (46. Hátle), Svoboda (62. Šebek), Svěrák, Maršálek - Havelka, Zelenka (46. Dostál)

První velká šance se zrodila již ve 2. minutě, kdy Svěrák parádně uvolnil Tuťálka, jehož následná střela orazítkovala tyč, k míči se po odrazu dostal Havelka, předal ho Zelenkovi, který však branku hostů přestřelil. V 7. minutě Havelka vybojoval míč na váhajícím stoperovi, do sóla vyslal Zelenku, který míč ve vápně poslal ještě na Maršálka a bylo to 1:0. Ve 22. minutě Havelka prodloužil hlavou míč na Zelenku, který v úniku propálil hostujícího brankáře podruhé - 2:0. Ve 27. minutě Maršálek krásným centrem našel na zadní tyči volného Nepivodu, který hlavou upravil na 3:0. Ve 39. minutě poslal míč do vápna opět Maršálek a tentokrát přesným pasem vybídl ke skórování volného Zelenku - 4:0. Ve 44. minutě pak po kombinaci na jeden dotek mezi Maršálkem a Havelkou, zvyšoval druhý jmenovaný na poločasových 5:0.

Hned v úvodu druhé půle se do úniku po levé straně dostal Havelka, ale přesně nemířil. V 54. minutě se ke střele odhodlal Svoboda, ale i jeho pokusu chyběla přesnost. V 57. minutě se velké šanci ocitl Hátle a levačkou nastřelil pouze nohy hostujícího brankáře. V 66. minutě se pak po dobře zahraném rohovém kopu Mrašálka, prosadil hlavou Pařízek - 6:0. V 73. minutě nešikovně, leč nechtěně, fauloval na hranici vápna Dojčán, k míči se postavil Karela a hostující hráč dokázal využít špatného postavení Jákla - 6:1. Uběhla pouze minuta, když Robovský krásným dlouhým míčem našel na vápně Dostála, který míč hlavou lehce tečoval a ten přes vyběhnutého brankáře zapadl parádně do sítě - 7:1. V 82. minutě se zblokovaná střela Maršálka odrazila k nohám Šebka, který bombou levou nohou prostřelil z úhlu hostujícího brankáře poosmé - 8:1. Za další dvě minuty Hátle odcentroval levou nohou a Havelka se štěstím přidal další gól - 9:1. Účet zápasu uzavřela Svěrákova střela levou nohou, která hostujícímu brankáři propadla mezi prsty - 10:1.

„Velmi náročné období mají momentálně naši hráči, když někteří z nich odehrají ve 13 dnech neuvěřitelných 7 zápasů. Je tak jasné, že únava se pomalu dostavuje. Nicméně, i přesto vše stále hrají kluci na maximum, za což jim patří velké poděkování. Zápas s Rychnovem tentokrát nepřinesl až tolik fotbalové krásy. Podepsal se ale na tom především soupeř, který od úvodních minut bránil v 11 lidech na vápně. První poločas byl plný nepřesností a chyběl nám i větší pohyb. V druhé půli se to o něco zlepšilo a koneckonců výsledek hovoří za vše. Radost nám také dělá, že o 10 gólů se podělilo hned 8 střelců. Již v úterý 8. 5. nás čeká další domácí utkání, tentokrát s velmi kvalitním soupeřem z Chlumce nad Cidlinou".

Vložil: Mrázek Tomáš