Utkání vysoké úrovně naši mladíci zvládli a vyhráli 3:2!!!

vs.

SK PARDUBIČKY - FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ

3 : 2 (1:0)

Branky: 43. a 84. Tuťálek, 60. Zelenka - 70. D. Václavíček, 79. Mates. Rozhodčí: Ziegler (Ortikov, Žák). ŽK: 0:3. Diváků: 100

SESTAVA

Jákl - Nepivoda, Pařízek, Dojčán, Robovský - Tuťálek, Bartoníček (89. Balog), Svoboda (46. Zelenka), Maršálek (78. Dostál) - Havelka, Šprachta (9. Svěrák)

Před skvělou diváckou kulisou se začalo hodně opatrně a míč měli na svých kopačkách především hosté. Paradoxně jsme si ale první šanci v utkání připsali my. V 18. minutě se totiž k sólu odhodlal Bartoníček a následnou křížnou střelou orazítkoval tyč. Robovského střelecký pokus poté brankář hostů dokázal vyrazit. V 27. minutě se k přímému kopu z 20 metrů postavil Maršálek a jeho povedený pokus vyrazil brankář s vypětím všech sil na rohový kop. Ve 43. minutě vybojoval na levé straně míč Maršálek, příizemním centrem poslal míč do vápna, kde si ho skvěle našel Tuťálek a prostřelil hostujícího brankáře - 1:0.

Hned v úvodu druhé půle Maršálek uvolnil Havelku, který uspěl ve dvou soubojích 1 na 1, míč předal Tuťalkovi, který ve velké šanci branku přestřelil. V 60. minutě se k přímému kopu na levé straně postavil Svěrák, dokonale přesným centrem na zadní tyč našel hlavu Zelenky, který poslal míč do sítě - 2:0. Jenže uběhlo deset minut a hosté se díky rychlému protiútoku dostali zpět do hry, když střelou pod břevnou snížil D. Václavíček - 2:1. V 79. minutě pak naše obrana otevřela svá vrata, čehož dokázal, i když z lehké ofsajdové pozice, využít Mates a bylo vyrovnáno - 2:2. V 83. minutě ale Dostál díky skvělému napadání a důrazu, vybojoval míč pro Tuťálka, který nedal hostujícímu brankáři šanci a vrátil vedení zpět na naši stranu 3:2.

„V úterní dohrávce se odehrálo, před skvělou návštěvou, utkání, které svou úrovní vysoce přesáhlo hranice krajského přeboru. Oba týmy přispěly svou hrou k parádnímu utkání. My jsme za stavu 2:0 nejspíše mysleli, že  je již rozhodnuto, čehož houževnatý soupeř dokázal využít a po zásluze ,díky velkému tlaku, vyrovnal. Kluci ale zbraně nesložili, znovu nakopli motor a utkání ještě dokázali dotáhnout do vítězného konce. Musím před všemi hráči smeknout pomyslný klobouk, protože předvedli výkon na hranici svých možností a všichni se vydali ze všech sil. Odměnou jim za bojovnost a vůli byla další důležitá výhra. Musím zároveň ale uznat a smeknout i před soupeřem. Takto silného a vyspělého soupeře jsme prakticky za dva poslední ročníky nepotkali".

Vložil: Mrázek Tomáš