Starší dorost doma udolal Novou Paku.

vs.

SK PARDUBIČKY - 1. FK NOVÁ PAKA

2 : 1 (1:1)

Branky: 35. Šprachta, 57. Maršálek - 36. Horyna. Rozhodčí: Smitka (Barbarič, Olajos). ŽK: 4:0. Diváků: 55

SESTAVA

Jákl - Kovárník (51. Nepivoda), Zelenka, Balog, Robovský - Wagner, Tuťálek, Svěrák (55. Svoboda), Havelka - Šprachta (67. Dostál), Maršálek

Hned v první minutě přenesl Svěrák míč na Wagnera, jehož střela ze strany našla pouze rukavice hostujícího brankáře. V 10. minutě se po kombinaci na pravé straně dostal k míči Tuťalek, který po individuálním průnik, za pomocí teče, jen o kousek minul branku. V 18. minutě prodloužil míč hlavou Havelka, totéž se povedlo i Šprachtovi a rázem se v úniku ocitl Maršálek, jenže v 100% šanci branku netrefil. V 25. minutě Maršálek nádhernou uličkou uvolnil Šprachtu, jenže ani on v sólovém úniku nedokázal vstřelit gól. Ve 30. minutě se připomněli hosté, když Jákl skvěle vyrazil Křížovu střelu z přímého kopu. O dvě minuty déle se hosté objevili v další šanci, ale Jákl opět skvěle zakročil. Ve 33. minutě unikal po pravé straně Havelka, zcela evidentně byl ve vápně sražen, ale penalta se k překvapení všech nepískala. O minutu déle se k centru z levé strany dostal Maršálek a jeho nabídky využil hlavičkující Šprachta - 1:0. Jenže za necelou minutu zahrávali na druhé straně hosté rohový kop, ten se Horynovi vůbec nepovedl, jenže na první tyči míč promáchl Balog a Jákl již nestačil zareagovat - 1:1. V 43. minutě vytvořila obrana další hrubku a tentokrát zachránila Jákla tyč.

V 57. minutě putoval míč po ose Nepivoda - Šprachta - Wagner k volnému Maršálkovi, který tentokrát s přehledem propálil hostujícího brankáře - 2:1. O dvě minuty déle mohlo být veseleji. Míč tentokrát Robovský poslal na Havelku, jehož centr do malého vápna uklízel střelou z první Svoboda, jenže hostující brankář předvedl famózní zákrok a skóre se tak neměnilo. V 78. minutě pak Havelkovu střelu, zpoza vápna, opět vyrazil hostující brankář.

„Na domácí půdě jsme především v úvodních 25 minutách předvedli zlepšený výkon, jenže obrovské šance jsme proměnit nedokázali. Když už se prosadil Šprachta, tak jsme si, jak je již našim zvykem, vstřelili vzápětí prakticky vlastní gól. Z herní pohody jsme poté vypadli a do konce utkání to opět bylo jedno velké trápení. Výkony v mistrovských zápasech jsou tak stále daleko za očekáváním".

Vložil: Mrázek Tomáš