Další povedený výkon a vysoká výhra starších dorostenců

Výhru režíroval pětigólový Tuťálek.

vs.

FC SPARTAK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - SK PARDUBIČKY

1 : 8 (1:6)

Branky: 18. Kernal - 5., 24., 38., 45. a 54. Tuťálek, 6. Svoboda, 43. Hátle, 75. Havelka. Rozhodčí: Kudláček. bez karet. Diváků: 20

SESTAVA

Jákl - Nepivoda, Pařízek (46. Nekl), Dojčán, Kovárník - Tuťálek (56. Šebek), Svoboda (46. Robovský), Hátle, Havelka - Šprachta, Maršálek (60. Dostál)

Díky nepříznivému počasí, nastoupili naši starší dorostenci v Rychnově nad Kněžnou na umělé trávě velmi malých rozměrů. Již v 5. minutě ale po kombinaci na levé straně předložil Maršálek míč Tuťálkovi, který z otočky poslal míč k tyči - 0:1. Uběhla pouze minuta a Svoboda se po autovém vhazování, a následné přihrávce od Tuťálka, prosadil střelou bodlem - 0:2. V 17. minutě zahrozili domácí, když povedenou střelu z přímého kopu z 30 metrů, vyškrábl Jákl na rohový kop. Po něm si však na míč naskočil Kernal a poslal ho přímo do pravého horního rohu - 1:2. V 25. minutě se po rozehraném rohovém kopu dostal k míči Maršálek, přihrál na hranici vápna Tuťálkovi, který střelou k tyči zvýšil na 1:3. V 35. minutě byla k vidění další pěkná kombinace, po které centroval Havelka na úplně volného Šprachtu, který však v 100% šanci neuspěl. V 36. minutě napřáhl z hranice 20 metrů Maršálek a jeho povedený pokus vytáhl domácí brankář na rohový kop. V 38. minutě se k střele z 25 metrů odhodlal Dojčán a i jeho skvělou střelu vyškrábl domácí brankář na rohový kop. Ve 40. minutě se k míči dostal Tuťálek a zkompletoval svůj hattrick - 1:4. Nádherný fobalový moment pak byl k vidění v 43. minutě. To se k přímému kopu z 20 metrů postavil Hátle a střelou, za kterou by se nemusel stydět ani Cristiano Ronaldo, vymetl šibenici domácí branky - 1:5. V poslední minutě první půle se pak střelou k tyči prosadil znovu Tuťálek - 1:6.

Hned v úvodu druhé půle se po přihrávce od Maršálka dostal k míči Tuťálek a již bylo jasné, jak celá akce skončí - 1:7. V 63. minutě putoval míč po ose Šebek - Havelka - Dostál, jenže posledně jmenovaný pouze nastřelil domácího brankáře. V 77. minutě se pak k přímému kopu na levé straně postavil Havelka a ten pro změnu ve stylu Neymara poslal míč z 20 metrů do vzdálenější šibenice - 1:8.

Musím přiznat, že jsme z utkání, vzhledem k tomu že se hrálo na umělce malých rozměrů, měli velký strach. Jenže kluci nás prakticky hned v úvodu uklidnili. Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů sezóny. Vycházela nám kombinace a kluci měli po celé utkání velkou chuť do hry. V podstatě nemáme co hráčům vytknout. Ještě jednou musím uznat, že jsme tentokrát předvedli velmi vyspělý výkon, který byl ozdoben pětigólovou kanonádou Tuťálka a dvěma nádhernými góly z přímých kopů Hátleho a Havelky. Pochvalu však tentokrát zaslouží kompletně celý tým. Nyní se již ale musíme připravit na zápas podzimu, kdy v sobotu od 10:15 přívítáme v zápase o první místo soupeře z Nového Města nad Metují.

Vložil: Mrázek Tomáš