Druhé kolo krajské miniligy na domácí půdě

V sobotu 16.9. se za chladného počasí uskutečnila první podzimní domácí miniliga

Nominace:

Čermák, Hanuš, Kabát, Machek, Mlynář, Reimann, Semivan, Vaverka, Vondruška

Zápasy:

SK – Třemošnice 5:2 (Čermák, Reimann, Semivan, Vaverka, Vondruška)

Vždycky je dobré do turnaje vstoupit tou správnou nohou, což se nám tentokrát podařilo. Věčného rivala Třemošnici jsme porazili 5:2. Vstup do zápasu byl opatrnější a skóre se tak poprvé měnilo až v 5. minutě, kdy Třemošnice vstřelila vedoucí branku. Nám se na tento vývoj utkání však podařilo skvěle zareagovat a v rozmezí dvou minut skóre otočili svými góly Dominik a Bert. Chvíli na to přidal další branku Tomáš. Minutu před koncem poločasu se prosadili znovu hosté a poločas tak skončil 3:2 pro Pardubičky. V druhém poločasu se dlouho hrálo bez branek, až přišla 8. minuta, ve které se gólově prosadil Dan a Ted a bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

SK – Slatiňany 2:2 (Čermák, Reimann)

Vstup do druhého zápasu se nám opět nepodařil a na začátku druhého poločasu to bylo již 2:0 pro hostující Slatiňany. Kluci pak zabrali, a to vedlo ke vstřelení kontaktní branky, o kterou se postaral Dominik. Když už to vypadalo, že z tohoto utkání odejdeme poraženi, soupeřům brankář udělal menší chybku, kterou svým skvělým důrazem využil Ted a doslova za vteřinu dvanáct vyrovnal na 2:2. Společně se vstřelením branky se ozval také závěrečný hvizd rozhodčího a utkání tak skončilo nerozhodně.

SK – Lázně Bohdaneč 2:6 (2x Vaverka)

Stejně jako u Třemošnice, tak i proti Bohdanči je vždy o motivaci postaráno. Poprvé na podzim se nám podařilo vstřelit první branku utkání (Dan) a tak to vypadalo, že to i tentokrát proti soupeři z Bohdanče zvládneme. Tentokrát se však jednalo o vyrovnanější utkání než minulý týden. Soupeř minutu po našem vedoucím gólu srovnal skóre a na začátku druhého poločasu se dokonce dostal do vedení. Na tento stav opět zareagoval svým gólem Dan a bylo to tedy 2:2. Pak se udála asi nejkurióznější situace celého dopoledne, a to, když soupeřův brankář vykopnul balón z ruky přes celé hřiště a David v bráně, který si asi myslel, že takto platit gól nemůže, se uhnul a míč tak zapadl až do naší branky. Přiznám se, že ani já nevím, jestli je takovýto gól regulérní či nikoli, po poradě s rozhodčím a trenérem hostů byl však uznán. Naši kluci z toho byli evidentně rozhození a více se soustředili na tuto nezvyklou situaci než na další průběh utkání a soupeř nám během tří minut vstřelil další 3 branky.

Hodnocení:

Jsem rád, že tentokrát se nám podařilo do turnaje vstoupit vítězně. Věcí, na které však musíme zapracovat, je soustředěnost od první minuty utkání, protože není možné, abychom v každém zápase dotahovali nepříznivé skóre. Kluky to stojí síly navíc, které již pak nemají v závěrech zápasů. Také je důležité se soustředit na to, co se děje na hřišti, a ne na to, jestli rozhodčí písknul něco správně nebo špatně. Od toho kluci na hřišti vůbec nejsou, aby s rozhodčím či s kýmkoli jiným diskutovali.

Když se ještě vrátím k zápasu s Bohdančí, gól by asi platit měl, pokud brankář chytne míč ze hry. My se však rozhodně takovou to hrou prezentovat nechceme. To, co teď platí na soupeře v mladších přípravkách (vykopávání přes celé hřiště, projití středem hřiště na „sílu“ a podobně), rozhodně nebude funkční ve starší přípravce nebo dokonce v mladších žácích. Avšak to, že kluci budou vědět kam si naběhnout, budou umět zvednout hlavu a nahrát kamarádovi na druhé straně hřiště, který si bude umět míč zpracovat, naběhnout s ním po lajně dopředu a odcentrovat před bránu, kde další kamarád dává gól do takřka prázdné brány, to se klukům nikdy ve fotbalovém životě neztratí. Takový fotbal mi chceme v Pardubičkách hrát :)

Všechny kluky bych chtěl pochválit za předvedené výkony, bojovnost a chuť s nepříznivým výsledkem něco udělat. Také bych rád poděkoval všem rodičům a divákům, kteří opět vytvořili krásnou atmosféru u nás v Pardubičkách a budeme se na všechny těšit zase příští víkend v Přelouči nebo alespoň na další domácí minilize, která se uskuteční v Pardubičkách v neděli 8.10.

Vložil: Radim Froš