Okresní přebor na umělé trávě na Hůrkách

8.9.2017 jsme odehráli druhý zápas podzimní sezóny okresního přeboru proti týmu AFK SKP

Hodnocení:

Další zápas okresního přeboru jsme sehráli na umělé trávě v areálu na Hůrkách. Pro většinu kluků to bylo poprvé, co hráli zápas na tomto povrchu, a tudíž je samozřejmě více než balon a soupeř před zápasem zajímala všudypřítomná guma :)

Soupeř přijel pouze se 6 kluky, z toho 4 byli minimálně o hlavu menší než naši kluci. I to asi způsobilo, že vstup do zápasu z naší strany byl velmi vlažný. Kluci si mysleli, že se soupeř porazí sám, což jim ještě utvrdil jejich smolný vlastní gól po cca 10 vteřinách hry. První třetina z naší strany byla absolutně bez jakéhokoli zapálení pro hru a důrazu, takže o první přestávce bylo skóre 4:1 v náš neprospěch.

Klukům jsem musel vysvětlit, že samo se to rozhodně neuhraje a pokud nezačnou běhat a bojovat o balón, tak odjedeme s pěkným nášupem a ostudou. Ve druhé třetině kluci zabrali a po 3 gólech Davida, 2 gólech Tomáše a 1 gólu Ondry bylo skóre 7:6 pro nás.

Ve třetí třetině už bylo na soupeři znát, že jich přijelo méně než nás a že jim tedy docházejí síly. I jediný jejich vysoký hráč, který nám dělal problémy a vstřelil 6 ze 7 gólů soupeře, už se tolik neprosazoval. V poslední třetině už přidal soupeř pouze jeden gól, zatímco u nás se postupně trefil třikrát Tomáš, jednou Ondra a jednou také Filip, kterého na poslední část zápasu v bráně vystřídal David.

Když to celkově shrnu, tak je potřeba aby kluci hráli a soustředili se na zápas od první minuty, a ne až od té doby, co dostanou vyčiněno o přestávce. Další menší kaňkou na tomto zápase bylo to, že v závěrečných pokutových kopech 5 kluků z 10 ani netrefilo branku!!! Takže bychom se tomu asi měli na tréninku více věnovat :)

Závěrem bych chtěl pochválit Tomáše, který i když je ročník 2010 a má tedy ještě před sebou dvě sezóny v této kategorii, vstřelil 5 gólů. Jen tak dál :)  A nesmím také zapomenout poděkovat všem rodičům, že kluky přivezli (některé i na poslední chvíli domluvené) a celý zápas je povzbuzovali.

Vložil: Radim Froš