23. Memoriál Stanislava Svobody + FOTKY

17.6. se v Pardubičkách konal už 23. ročník Memoriálu Stanislava Svobody, ve kterém tým Pardubičky modrá obsadil první místo!!!

Nominace Pardubičky modrá:


2008 – Dolejš, Knajfl, Kosina, Moravec, Pekárek, Stoklasa
2009 – Čermák, Semivan, Vaverka


Výsledná tabulka:


1. Pardubičky modrá    18 bodů    31:7
2. Nemošice    16 bodů    31:15
3. Mnětice    16 bodů    21:11
4. Horní Jelení    15 bodů    15:8
5. Slatiňany    9 bodů    26:25
6. Chrudim    6 bodů    15:17
7. Pardubičky bílá    3 body    16:24
8. Starý Mateřov    0 bodů    5:53


Výsledky:


SK – Mnětice    5:2    (2x Dolejš, Moravec, Pekárek, Stoklasa)
SK – Slatiňany    8:1    (2x Dolejš, 2x Stoklasa, 2x Vaverka, Moravec, Pekárek)
SK – Chrudim    2:0    (Dolejš, Stoklasa)
SK – Nemošice    0:3
SK – Starý Mateřov    8:0    (3x Stoklasa, 2x Dolejš, 2x Pekárek, Semivan)
SK – SK bílá    6:1    (2x Semivan, Dolejš, Kosina, Stoklasa, Vaverka)
SK – Horní Jelení    2:0    (Knajfl, Stoklasa)


Hodnocení:


Domácí turnaj se odehrál za poněkud chladnějšího počasí, než bylo v minulých dnech zvykem. Pro fotbal to však byly podmínky ideální a doufáme, že výkony našich svěřenců z obou sestavených týmů, rodiče a diváky zahřály natolik, že jim ani nižší teplota a občas nějaký ten silnější vítr nezkazil náladu. Na poslední chvíli se nám z turnaje odhlásil mančaft z Rozhovic a tak jsme se rozhodli, že Pardubičky budou reprezentovat dva týmy: Pardubičky modrá pod vedením Radima a Andrejky a Pardubičky bílá pod vedením Martina a Kuby.
Vzhledem k umístění našeho „modrého“ týmu, který se skládal z větší části z kluků ročníku 2008, se nám tento turnaj bude hodnotit velice snadno. Celkové první místo, nejvyšší počet nastřílených branek a nejnižší počet obdržených branek hovoří za vše.
Do turnaje jsme vstoupili zápasem s Mněticemi, kde jsme si nechali utéct nadějné vedení 2:0, avšak Kuba Dolejš krásnou hlavičkou z parádně zahraného rohového kopu opět otočil skóre v náš prospěch. Poté jsme přidali ještě dva góly a zaslouženě zvítězili a tím položili kvalitní základy do celého turnaje. Vždycky je dobré první zápas vítězně zvládnout, pak se klukům hraje o hodně jednodušeji. V druhém zápase jsme jednoznačně přehráli soupeře ze Slatiňan, kterému jsme nasázali 8 gólů a Tomáš za své záda nepustil balón žádný.
Ve třetím zápase jsme se postavili týmu z Chrudimi, proti kterému je vždy velká motivace uspět. Po brankách Kuby Dolejše a Patrika jsme zvítězili 2:0, jelikož opět skvělý Tomáš v bráně nedovolil střelcům soupeře ani jednu gólovou radost. V dalším zápase jsme asi jako v jediném na celém turnaji polevili a proti mančaftu z Nemošic kluci předvedli nemastný, neslaný výkon a po zásluze jsme tento zápas prohráli 0:3. Po tomto zápase jsme klukům museli připomenout, že v každém zápase se musí makat na 100 procent, že žádný soupeř se neporazí sám a že pokud chtějí, aby se jim po konci turnaje houpaly na krku medaile, musí v příštích zápasech předvést zlepšený výkon.
V dalším zápase proti Starému Mateřovu, který přivezl zřejmě nejmladší kluky a zejména holky ze všech zúčastněných týmů, neponechali kluci nic náhodě a po přesvědčivém výkonu zvítězili 8:0. Asi nejočekávanější duel nastal v zápase číslo 6, kdy se střetli Pardubičky modrá proti Pardubičky bílá. V nádherné fotbalové atmosféře, kde rodiče fandili všem hráčům na hřišti, ať už byli z jejich týmu nebo ze „soupeřova“ se vedení ujali překvapivě mladší kluci z týmu Pardubičky bílá. Následně však starší kluci převzali iniciativu zápasu a nakonec zvítězili, čímž si zajistili do posledního zápasu tu možnost, že pokud vyhrají proti Hornímu Jelení, tak v celém turnaji obsadí první místo.
V poslední zápase proti Hornímu Jelení to bylo dlouho vyrovnané a bez branek. Nakonec vítězství na naši stranu překlopili Patrik a Hugo, který si svůj jediný gól na turnaji schoval na nejdůležitější moment, když z více než poloviny hřiště překonal bezmocného brankáře Horního Jelení.


Závěrečný souhr:


Celý turnaj kluci hráli výborně a všechny musíme pochválit :)
Ať začneme v bráně u Tomáše Kosiny, který za celý turnaj dostal pouze 7 branek, jeden gól sám vstřelil a po zásluze byl vyhlášen nejlepším brankářem. V obraně skvěle bojovali Domča, Hugo, Dan i Bert a dohromady vstřelili 7 branek, což je skvělá podpora pro útočníky. Zároveň i pro obránce je skvělou vizitkou 7 obržených branek ze 7 zápasů. V jednom útoku nám řádilo duo Kuba s Kubou, kteří už si na sebe za posledních pár týdnů zvykli a předváděli krásné kombinace, kdy třemi přihrávkami vyřadili 3-4 hráče soupeře a pak už dávali góly v podstatě do prázdné branky. V „druhém“ útoku spolu bojovali Šimon s Patrikem, který se i za velké pomoci Šimona stal našim nejlepším střelcem s celkem 9 góly a kromě prohraného zápasu s Nemošicemi, ve kterém jsme nevstřelili ani jeden gól, se radoval ve všech zápasech ze vstřelené branky, což je skvělá produktivita.
Jak již bylo napsáno výše, velká část kluků je ročníku 2008, což znamená, že se s nimi naše trenérská pětice musí nedobrovolně rozloučit a poslat je zase o kategorii výš. Doufáme, že se Vám bude i v dalších zápasech a turnajích tak dařit, jako na tomto posledním turnaji.
Ještě jednou bychom chtěli všem klukům z obou týmů moc poděkovat za krásně strávenou sobotu a v neposlední řadě také chceme poděkovat rodičům, prarodičům, sourozencům a celkově všem, kteří nám přišli v sobotu fandit a vytvořili krásnou atmosféru.

Děkujeme :)

 

odkaz na fotky:  www.uschovna.cz/zasilka/MK4SX6HYIK29VBUJ-9DG

vložil: Radim Froš

Vložil: Martin Svoboda