23. Memoriál Stanislava Svobody

17.6. jsme s týmem Pardubičky - Bílá sehráli parádní turnaj.

Nominace Pardubičky bílí:

2010 - Černý, Hanuš, Dymák, Čížek
2009 - Reimann, Kabát, Machek
2008 - Mrklovský, Marek

Umístění:

1. Pardubičky modrá   18 bodů   31:7
2. Nemošice   16 bodů   31:15   
3. Mnětice   16 bodů   21:11
4. Horní Jelení   15 bodů   15:8
5. Slatiňany   9 bodů   26:25
6. Chrudim   6 bodů   15:17
7. Pardubičky bílá   3 body    16:24
8. Starý Mateřov   0 bodů   5:53

Výsledky:

SK - Chrudim   2:3
SK - Starý Mateřov   6:0
SK - Horní Jelení   1:5
SK - Slatiňany     4:5
SK - Nemošice   2:4
SK - SK "M"   1:6
SK - Mnětice   0:1

Střelci:

Marek, Hanuš,  Dymák 2x, Machek 2x, Reimann 3x, Čížek 3x, Kabát 4x

Hodnocení:

Ačkoliv jsme obsadili předposlední místo, tak panuje naprostá spokojenost nejen u trenérů, ale věřím, že i u kluků i rodičů. Tento tým ukázal, že umí hrát fotbal i proti starším klukům a kvalitnějším týmům a velmi mile mě překvapil.
Asi nejvíce mě bude mrzet hned první zápas, kdy jsme nad Chrudimí vedli 2:0 a hráli jsme opravdu dobře, měli více šancí i více ze hry. Bohužel jsme v poslední minutě dostali dva velmi laciné góly, kdy při prvním jsme úplně nesmyslně přestali hrát a začali se po nefaulu omlouvat soupeři a druhý útočník sebral míč a šel sám na branku. Druhý gól jsme dostali v poslední vteřině, kdy jsme v bráně nedávali pozor a dostali jsme gól z půlky z přímáku, který letí snad ještě dneska :)

Ve druhém zápase jsme navázali na dobrou hru z prvního utkání a slabšího soupeře porazili a mohli slavit výhru. Jak to na turnajích bývá, tak jsme si vybrali jeden zápas blbec, bylo to proti Hornímu Jelení, kdy jsme utkání nezvládli, a jeden hráč nám dokázal vstřelit 5 branek, ačkoliv si ho kluci měli pečlivě hlídat. V dalším utkání jsme uhráli hokejový výsledek se Slatiňanama a hned po něm jsme šli na velmi silné Nemošice. Zápas s Nemošicemi mě opět mile překvapil, soupeř byl sice lepší a měl více ze hry i šancí, ale kluci bojovali jak lvi, protože věděli, že když Nemošky porazí a nebo remizují, že tím pomohou Pardubičkám modrým. Nakonec jsme sice soupeři podlehli, ale uhráli mnohem lepší výsledek než náš modrý tým, navíc to do poslední vteřiny bylo 2:3 a šahali jsme po vyrovnání.

Předposlední zápas jsme sehráli velmi netradiční derby, ale favorita jsme zaskočili a vedli 1:0. Pak nás starší kluci začali přehrávat a zaslouženě vyhráli, nicméně zápas měl perfektní diváckou kulisu a určitě to i kluky bavilo. Do posledního utkání jsme nastoupili už značně unaveni, ale kluci ještě dokázali najít poslední zbytky sil a s dalším silným soupeřem uhráli krásný výsledek 0:1. Škoda, že z několika málo šancí jsme nedokázali dát ani jednu branku.

Souhrn:

Kluci hráli výborně a musím všechny pochválit!!!
Až na dvě individuální chyby Tomíka a Matyáše z prvního zápasu a nepodařeného třetího utkání s Jelením, hráli všichni kluci na 100% a zaslouží si pohár snad ještě více než Pardubičky modrá :)
Pokud bych měl někoho z týmu vyzdvihnout, tak by to byl Jonáš Dymák (2010), který hrál opravdu výborně a má ohromný talent. Dále bych zvláště pochválil ještě Davida Kabáta (2009).

- Děkuji všem klukům i rodičům za parádní turnaj!!!

Vložil: Martin Svoboda