Starší dorost porazil Živanice vysoko 6:3.

vs.

SK PARDUBIČKY - SOKOL ŽIVANICE

6 : 3 (1:1)

Branky: 25. a 89. Šprachta, 70. Svoboda, 76. Binder, 84. z pen. Balog, 90. Maršálek - 37. a 81. Rek, 53. Koblížek. Rozhodčí: Braun (Suchomel, Ujec). ŽK: 1:2. Diváků: 80

SESTAVA

Zahradník - Nepivoda, Bělohlávek, Balog, Binder - Havelka (65. Maršálek), Svoboda, Hellinger (60. Svěrák), Hátle - Dojčán (55. Zelenka (88. Robovský)), Šprachta

V posledním kole východočeského přeboru, přivítal starší dorost na domácí půdě Živanice. A malé derby začalo pěkně zostra. Již ve 3. minutě napřáhl Svoboda a nádhernou dělovkou vyprášil rukavice hostujícho brankáře. Až ve 24. minutě se poprvé ukázali také hosté, když Šprachta ztratil míč, jenže Zahradník rychlý brejk parádně zneškodnil. Uběhla pouze minuta a Havelka v úniku předložil míč Šprachtovi, který pohodlně otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 31. minutě sklepl po přímém kopu Nepivoda míč k nohám Dojčána, ten však z dobré pozice neuspěl. Ve 36. minutě Centroval Dojčán, míč brankáři vypadl a z brankové čáry ho dokázal vykopnout hostující obránce. O minutu déle bohužel chyboval na půlce Svoboda a tentokrát hosté již rychlý brejk využít dokázali - 1:1.

A na začátku druhé půle bylo ještě hůře. V 53. minutě Havelka nejprve zaváhal při zakončení, míče se zmocnili hosté a rychlý brejk dokázal využít Koblížek - 1:2. V 61. minutě se individuálním průnikem prezentoval Šprachta, nejprve se k míči dostal Svěrák, jenž nastřelil nohy brankáře a z násedné dorážky Havelka mířil vedle. O minutu déle chyboval Bělohlávek, ale hosté velkou šanci využít nedokázali. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, kdy se po rozehraném rohu nakrátko a následné střele Baloga, dokázal prosadit Svoboda - 2:2. Nádherný fotbalový moment pak viděli všichni přítomní v 76. minutě, kdy napřáhl z 30 metrů Binder a pumelice skončila až za zády brankáře - 3:2. Uběhly tři minuty a po faulu ve vápně zahrávali hosté penaltu, ale Zahradník skvělým zákrokem vyrovnání odmítl. Rozhodnout mohl v 81. minutě Balog, jenž postupoval na hostujícího brankáře zcela sám, jenže jeho nepovedený lob skončil jen v náruči stojícího brankáře. A tak se potvrdilo tolik proslulé pravidlo nedáš - dostaneš. Hosté totiž z následného útoku vyrovnali Rekem, jehož střela od tyče skončila za Zahradníkem - 3:3. V 84. minutě byl hostujícím brankářem faulován ve vápně Šprachta a pískala se penalta i na druhé straně. K ní se postavil Balog a se štěstím od tyče vrátil vedení na naši stranu - 4:3. Definitivní klid na kopačky pak dal v 88. minutě Šprachta, který dorazil do branky míč po střele Maršálka - 5:3. Tečku za utkáním udělal Maršálek, který  z přímého kopu napodobil legendárního Roberta Carlose a pumelicí z 30 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci - 6:3.

Pro díváka nádherný zápas, pro trenéry naopak infarktový druhý poločas. Odehráli jsme jednoznačně nejlepší jarní utkání, ve kterém bylo k vidění spousta šancí. Po většinu utkání jsme udávali tempo hry a hosty přehrávali. Rozhodnutí ale přišlo až v poslední pětiminutovce. Nutno ale podotknout, že vítězství je zcela zasloužené. Pochválit musíme za poslední utkání sezóny celý tým.

Vložil: Mrázek Tomáš